Podpora systému Windows 7 sa končí 14. januára 2020

Životný cyklus podpory Windowsu 7

Spoločnosť Microsoft prijala záväzok poskytovať 10 rokov technickú podporu pre Windows 7, ak to bol vydaný 22. októbra 2009. Po skončení obdobia 10 rokov spoločnosť Microsoft preruší podporu pre Windows 7 a svoje investície tak môžeme zamerať na podporu novších technológií a skvelé nové možnosti. Konkrétny deň ukončenia podpory pre Windows 7 bude 14. január 2020. Technická podpora a automatické aktualizácie zo služby Windows Update, ktoré pomáhajú chrániť počítač, už potom nebudú pre produkt dostupné. Microsoft dôrazne odporúča, aby ste prešli na Windows 10 ešte niekedy pred januárom 2020 a vyhli sa tak situácii, že potrebujete služby alebo technickú podporu, ktorá už nie je k dispozícii.

 

 • Čo znamená ukončenie podpory pre mňa?

Ak budete mať Windows 7 v počítači aj po 14. januári 2020, nebudete už viac dostávať aktualizácie zabezpečenia. Preto je dôležité inovovať na moderný operačný systém, ako je napríklad Windows 10, ktorý môže poskytovať najnovšie aktualizácie zabezpečenia, ktoré vám aj vašim údajom pomôžu zostať v bezpečí. Okrem toho, služby zákazníkom spoločnosti Microsoft už nebudú viac k dispozícii na poskytovanie technickej podpory pre Windows 7.

 

 • Čo mám urobiť?

Pre väčšinu používateľov Windowsu 7 bude odporúčanou ďalšou cestou prechod na nové zariadenie s Windowsom 10. Dnešné počítače sú rýchlejšie, ľahké a aj napriek tomu výkonné a bezpečnejšie, pričom ich priemerná cena je podstatne nižšia než cena priemerného počítača pred ôsmimi rokmi. Náš sprievodca vám môže pomôcť vybrať nový počítač v niekoľkých krokoch.

 

 • Môžem inovovať svoj existujúci počítač na Windows 10?

Aby ste mohli využívať výhody najnovších funkcií hardvéru, odporúčame vám prechod na nový počítač s Windowsom 10. Alternatívne je možné inovovať kompatibilný počítač s Windowsom 7 nákupom a inštaláciou úplnej verzie softvéru. Ďalšie informácie nájdete v téme s najčastejšími otázkami o inovácii na Windows 10.

 

V prípade otázok ohľadom Vášho počítača sa neváhajte na nás obratiť telefonickou formou alebo formou e-mailovej správy. Naši pracovníci sa Vám budú radi venovať

 

 • Ako môžem inovovať na Windows 10 zdarma?

Ponuka bezplatnej inovácie na Windows 10 sa skončila 29. júla 2016. Ak chcete získať Windows 10, bude potrebné kúpiť si nové zariadenie alebo (ak máte kompatibilný počítač) kúpiť si úplnú verziu softvéru na inováciu existujúceho zariadenia. Neodporúčame inštalovať Windows 10 na staršie zariadenia, pretože niektoré zariadenia s Windowsom 7 nie sú kompatibilné s Windowsom 10 alebo môžu obmedzovať dostupnosť funkcií.

 

 • Čo sa stane, ak budem naďalej používať Windows 7?

Ak budete Windows 7 používať aj po ukončení podpory, váš počítač bude fungovať aj naďalej, ale bude menej odolný voči bezpečnostným rizikám a vírusom. Počítač sa bude naďalej spúšťať a fungovať, ale už nebudete dostávať aktualizácie softvéru vrátane aktualizácií zabezpečenia od spoločnosti Microsoft.

 

 • Je možné aktivovať Windows 7 aj po 14. januári 2020?

Windows 7 môže byť nainštalovaný a aktivovaný aj po ukončení podpory, bude však menej odolný voči bezpečnostným rizikám a vírusom z dôvodu chýbajúcich aktualizácií zabezpečenia. Spoločnosť Microsoft dôrazne odporúča, aby ste po 14. januári 2020 používali Windows 10 namiesto Windowsu 7.

 

V prípade otázok ohľadom Vášho počítača sa neváhajte na nás obratiť telefonickou formou alebo formou e-mailovej správy. Naši pracovníci sa Vám budú radi venovať

 

 • Bude Internet Explorer aj naďalej podporovaný vo Windowse 7?

Podpora pre Internet Explorer v zariadení s Windowsom 7 bude tiež ukončená 14. januára 2020. Internet Explorer je súčasťou Windowsu a vzťahuje sa naň politika životného cyklu podpory pre operačný systém Windows, v ktorom je inštalovaný. Ďalšie informácie nájdete v téme s najčastejšími otázkami o životnom cykle pre Internet Explorer.

 

 • Čo ak používam Windows 7 Enterprise?

Ak používate Windows v rámci pracovného prostredia, odporúčame vám poradiť sa najprv s oddelením IT alebo pozrieť si tému Podpora nasadenia pre Windows 10 a získať tak ďalšie informácie.

 

 • Čo sa stane s Windowsom 7 Embedded?

Windows pre špeciálne zariadenia, ako sú bankomaty alebo čerpacie stanice, má dátumy životného cyklu, ktoré sa niekedy líšia od verzií Windowsu, ktoré sa používajú v počítačoch.

 

 • Môžem svoje existujúce programy presunúť do nového počítača s Windowsom 10?

Ak máte záujem o tú najlepšiu možnú používateľskú skúsenosť, odporúčame vám vykonať novú inštaláciu programov a aplikácií do nového počítača s Windowsom 10. Microsoft Store ponúka množstvo aplikácií tretej strany, ktoré je možné jednoducho stiahnuť a nainštalovať. V počítači s Windowsom 10 môžete otvoriť Microsoft Store výberom ikony na paneli úloh alebo vyhľadaním výrazu Microsoft Store vo vyhľadávacom poli na paneli úloh.

 

V prípade otázok ohľadom Vášho počítača sa neváhajte na nás obratiť telefonickou formou alebo formou e-mailovej správy. Naši pracovníci sa Vám budú radi venovať

 

Pokiaľ ide o softvér, ktorý v súčasnosti nie je k dispozícii v Microsoft Store, odporúčame vám prejsť na oficiálnu webovú lokalitu príslušnej spoločnosti a stiahnuť si verziu pre Windows 10 odtiaľ. V zriedkavých prípadoch sa môže stať aj to, že pre určitý starší softvér nemusí existovať aktualizovaná verzia, ktorá je kompatibilná s Windowsom 10.

 

 • Ako ovplyvní ukončenie podpory pre Windows 7 moje aplikácie balíka Microsoft Office?

Vaše možnosti sa môžu líšiť v závislosti od verzie balíka Office, ktorú používate. Ak chcete získať ďalšie informácie, pozrite si tému Ukončenie podpory pre Windows 7 a balík Office. Je dôležité uviesť, že samotný Windows 7 už nebude získavať aktualizácie zabezpečenia, takže vaše zariadenie je nedostatočne zabezpečené voči bezpečnostným hrozbám. Ak teda používate Microsoft Office v počítači s Windowsom 7, odporúčame vám prejsť na používanie nového počítača s Windowsom 10.

 

V prípade otázok ohľadom Vášho počítača sa neváhajte na nás obratiť telefonickou formou alebo formou e-mailovej správy. Naši pracovníci sa Vám budú radi venovať

 

 

Zdroj: https://support.microsoft.com/sk-sk/help/4057281/windows-7-support-will-end-on-january-14-2020

 

Uložiť odkaz do záložiek.